Ukraine Reform Conference - ключова щорічна міжнародна подія, присвячена експертному обговоренню прогресу реформ в Україні.  Започаткована Урядом у 2017 році, і вже третій рік поспіль збирає представників української влади, громадянського суспільства та бізнесу з міжнародними партнерами України задля обговорення ключових результатів реформ та пріоритетних завдань.


Успішність впровадження реформ залежить від багатьох факторів, зокрема і плідної взаємодії усіх учасників процесу. Тому виникла необхідність у дієвому інструменті, який би зміг забезпечити:

 • активну та синхронну взаємодію між донорськими партнерами нашої держави;
 • пряму комунікацію між українською стороною та донорами, партнерами;
 • системну роботу, необхідну для підтримки та реалізації реформ в Україні.

Метою Ukraine Reforms Conference є обговорення ключових результатів реформ та пріоритетних завдань, а також досягнення ряду цілей. А саме:

 • презентація результатів ключових реформ на міжнародному рівні,
 • залучення міжнародної спільноти до процесу реформ в Україні,
 • сприяння залученню інвестицій в українську економіку,
 • окреслення пріоритетних завдань Уряду на рік.

 

  Крім того, ще одним завданням є протистояння викликам, які постають перед Україною.

  По-перше,  потужна російська пропаганда за кордоном. Ukraine Reform Conference є ідеальною платформою для протистояння інформаційній війні країни-агресора.

  По-друге, шалена конкуренція між країнами на світовій інформаційні арені. Конференція збирає сотні ключових гравців міжнародної спільноти, які можуть безпосередньо на теренах URC ознайомитися із реальною ситуацією у нашій державі.

  По-третє, створення позитивного іміджу України, а це - постійний, ґрунтовний процес.


  Створення об'єктивної платформи, яка б об’єднала усіх учасників процесу реформ в Україні. Місця для підбиття річних підсумків, обміну досвідом, рекомендаціями та задля обговорення подальших пріоритетних кроків і перспектив.

   


  Експерти Офісу запропонували запровадити щорічну міжнародну зустріч - Ukraine Reform Conference. Місцем проведення є одна із країн-партнерів. Конференція об'єднує українських, міжнародних державних посадовців високого рівня, бізнесменів, представників країн ЄС, НАТО, G7 та громадянського суспільства та представників усіх зацікавлених країн.

  У тісній співпраці із Секретаріатом Кабінету МІністрів України, Міністерством закордонних справ України,  а також МЗС країни, на території якої проводиться конференція, разом із донорськими представництвами, Офісами підтримки реформ різних міністерств та іншими уже третій рік поспіль вдається зібрати масштабні конференції (від 300 учасників-представників різних країн).

  Зокрема, експерти Офісу розробляють план та програму заходу, узгоджуючи його з усіма учасниками; повністю займаються координацією роботи в Україні; забезпечують ефективну взаємодію між усіма учасниками Ukraine Reforms Conference та беруть на себе значну комунікаційну роль.


  Ukraine Reform Conference допомагає вирішити ряд важливих для України питань.

  По-перше, це унікальна можливість зібрати десятки міністрів іноземних справ провідних країн світу, керівників міжнародних організацій та обговорити з ними важливі для України питання. І присвятити цьому цілий день.

  По-друге, конференція – це не платформа для звітування про успіхи. Дискусійні панелі проходять зазвичай за Chatham House Rules, що передбачає відверту розмову за закритими дверима, без камер та медіа. Це дає можливість отримати справжній діалог – обговорити виклики та загрози, разом знайти рішення.

  По-третє, учасники конференції – представники різних сторін – уряд, парламент, громадянське суспільство, бізнес, представники міжнародних організацій, країн-членів ЄС, НАТО, G7. Це шанс отримати зважену та цілісну оцінку ситуації, причому з перших вуст.

  По-четверте, це можливість для українських політиків провести цілу низку двосторонніх зустрічей як з високопосадовцями країни-господині конференції, так і з іншими поважними гостями заходу. Дедалі частіше цю нагоду використовують й іноземні делегати, тим самим використовуючи конференцію в якості майданчика багатосторонньої дипломатії.

  Ukraine Reforms Conference успішно пройшла у таких визнаних центрах політичного життя, як Лондон (2017) та Копенгаген (2018), Торонто (2019)У 2021 році локацією, що гостинно приймала конференцію та її почесних гостей, стало місто Вільнюс. У 2022 році Конференція відбудеться у Лугано (Швейцарія). 

   

  Крім того, вперше за кількарічну історію існування, проєкт отримав інтерактивний формат – окрім виступів високопосадовців топрівня та панельних дискусій за участі провідних міжнародних експертів, гості події змогли більше дізнатись про ділові та інвестиційні можливості в Україні, ознайомитись із продуктами українських креативних індустрій в межах унікальної платформи Ukraine House.

  Детальніше ознайомитися із попередніми конференціями можна у розділі URC


  Ще за темою:

  Конференція з питань реформ в Україні у Торонто. Заява співголів

  Україна — failed state чи надійний партнер

  Конференція в Торонто: Коли все починається з «WOW»