Офіс реформ КМУ виконуватиме функції української частини секретаріату Багатосторонньої координаційної платформи донорів

17.11.2023

Cьогодні на черговому засідання Уряду була прийнята постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до пункту 3 Положення про Офіс реформ».

Відтепер Офіс реформ Кабінету Міністрів України додатково буде виконувати функції української частини технічного секретаріату Багатосторонньої координаційної платформи донорів для України.

Нагадаємо, що Платформа донорів була створена для координації підтримки нагальних фінансових потреб України, відбудови та майбутнього економічного відновлення. Вона об'єднує високопосадових осіб з України, Європейського Союзу, країн G7, а також партнерів із міжнародних фінансових установ.

Ключові завдання Платформи є наступними:

- забезпечення прогнозованої, ритмічної бюджетної підтримки у 2023-24 році;

- планування та забезпечення процесу швидкого відновлення України за 5-ма пріоритетами: відновлення енергетики, гуманітарне розмінування, відновлення житла, критичної та соціальної інфраструктури, підтримка малого і середнього бізнесу;

- координація фінансових інструментів підтримки економіки та приватного сектору.

Платформа та її Керівний комітет підтримуються технічним секретаріатом, який забезпечує адміністративну та координаційну підтримку.

У Керівному комітеті Платформи співголовують вищі посадові особи з України, Сполучених Штатів та Європейської Комісії – Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков, Заступник Національного радника з питань міжнародної економіки Майк Пайл від імені Сполучених Штатів та Генеральний директор Генерального директорату Європейської Комісії з питань політики сусідства та переговорів щодо розширення Герт Ян Купман від імені Європейського Союзу. Три голови тісно співпрацюють з країною, яка головує в групі G7.

Секретаріат Платформи здійснює свою діяльність як у Брюсселі, так і в Києві. Брюссельський офіс розміщено у Директораті з питань політики сусідства та розширення Європейської Комісії. Функції української частини секретаріату або Київського офісу виконуватиме Офіс реформ Кабінету Міністрів України.

У взаємодії з Брюссельським офісом Офіс реформ КМУ готуватиме засідання Керівного комітету Платформи, моніторинг підтримки партнерів, здійснюватиме інформування про роботу Платформи.

Детальніше із діяльністю Платформи можна ознайомитись за посиланням: https://coordinationplatformukraine.com/uk/main/.

Джерело - Урядовий портал

Категорія: 
Останні новини