Програма URA - це комплексна програма технічної допомоги, розроблена ЄБРР спільно з ЄС у 2016 році на запит Уряду України про підтримку у здійсненні ключових реформ в країні.
«Архітектура відновлення та реформ в Україні» (URA) - це комплексна програма технічної допомоги, запроваджена Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) у партнерстві з Європейським Союзом для підтримки важливих процесів відновлення та реформ в Україні. URA реалізується за фінансової підтримки Багатостороннього донорського фонду стабілізації та сталого розвитку України ЄБРР. Учасниками Фонду є Австрія, Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Латвія, Нідерланди, Норвегія, Польща, Швеція, Швейцарія, Велика Британія, США та Європейський Союз.
Програма URA - це цілісний механізм стимулювання системних змін в державних установах України та покращення бізнес-клімату в країні.
Загальною метою програми URA є досягнення більш високої якості та підвищення ефективності державного управління в Україні, що забезпечує прозорі та передбачувані процеси прийняття рішень, інклюзивний та стійкий громадський діалог, зменшення корупції та найголовніше сприятливий інвестиційний клімат.
Програма URA складається з двох взаємозалежних компонентів:
- Офіс реформ Кабінету Міністрів України (Офіс відновлення та реформ, Recovery and Reforms Delivery Office, RDO) - надає допомогу уряду України у розробці та імплементації пріоритетних реформ у країні.
- Команди підтримки відновлення та реформ (Recovery and Reform Support Teams - RSTs) в даний час функціонують у міністерствах та відомствах для підтримки впровадженням галузевих реформ. RSTs - це групи українських експертів для сприяння здійсненню ключових реформ та формування нового покоління українських реформаторів, мотивованих на вступ до державної служби, на підтримку змін та модернізації Уряду на всіх рівнях. Вони надають цільову тимчасову експертну підтримку міністерствам та відомствам у розробці та здійсненні пріоритетних галузевих реформ та реструктуризації самих міністерств / відомств, не є державними службовцями.
На даний момент RSTs працюють у таких установах:
- Міністерство фінансів
- Міністерство економіки
- Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури
- Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів
- Міністерство освіти і науки
- Міністерство енергетики України