Розпочалась підготовка пропозицій до комплексного Плану відновлення України

05.05.2022

5 травня стартували перші засідання робочих груп, створених при Національній раді з відновлення України від наслідків війни. Основним завданням груп у найближчі тижні буде аналіз поточної ситуації та розробка пропозицій до Плану відновлення та розвитку України в межах United 24.

United 24 - це глобальна ініціатива підтримки України у боротьбі проти російської агресії, започаткована Президентом України. Першими її компонентами стали План та Фонд відновлення України.

Для розробки Плану відновлення 21 квітня 2022 року  Указом Президента України було створено консультативно-дорадчий орган - Національну раду з відновлення України від наслідків війни. До складу робочих груп при Нацраді увійшли народні депутати, представники Уряду, Офісу Президента, центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, бізнесу, неурядових і міжнародних організацій, українські та міжнародні експерти

Головною метою Плану є не просто відновлення знищених чи зруйнованих об’єктів, а кардинальна трансформація держави у нову європейську країну на принципах зеленої економіки. План відновлення матиме два виміри: параметричний і регіональний. Нацрада на основі пропозицій робочих груп визначить параметри відбудови та модернізації кожного сектору економіки. Країни-партнери, міста-побратими або корпорації зможуть допомагати у відновленні конкретного українського міста чи регіону. 

Комплексний План відновлення фінансуватиметься зі спеціального Фонду, який буде акумулювати та перерозподіляти кошти. Фонд буде наповнюватися з таких джерел:

  • допомога держав-партнерів, міжнародних фінансових організацій, міжнародних гуманітарних організацій та благодійних фондів;
  • заморожені, конфісковані активи РФ;
  • внески великих міжнародних корпорацій; 
  • внески приватних осіб.

Одним з елементів Фонду стане фандрейзингова онлайн-платформа United 24.

Більш детальна інформація про Нацраду з відновлення, робочі групи та платформу United 24 буде розміщена на урядовому порталі найближчим часом.  

Довідково:

Відповідно до Указу Президента України організаційно-технічне забезпечення діяльності Ради здійснюють Секретаріат Кабінету Міністрів України та Офіс Президента України. Інформаційно-аналітичне забезпечення робочих груп Національної ради з відновлення України від наслідків війни здійснюватиме Офіс реформ КМУ згідно з Постановою КМУ №518

Категорія: 
Останні новини