Завершилася Конференція з питань відновлення України: понад 100 міжнародних угод, нові альянси та інші результати

14.06.2024

11-12 червня, у Берліні, під гаслом “Об'єднані у захисті. Об'єднані у відновленні. Сильніші разом” проходила третя Конференція з питань відновлення України. Захід зібрав понад 3400 учасників – уряди, міжнародні організації, фінансові інституції, підприємці, регіони, громади та громадянське суспільство. 

На Конференції укладено понад 100 міжнародних угод, зокрема проєктів в енергетиці, оборонній промисловості, відбудові соціальної та критичної інфраструктури, відновленні економіки. Так, за даними німецької сторони, оціночна вартість угод та проєктів складає більше 16 млрд євро.

Зокрема, за даними Міністерства економіки під час Міжнародної конференції із відновлення було укладено такі угоди та анонсована наступна допомога: 

  • Гарантійні та грантові угоди в рамках інвестиційного компонента програми Ukraine Facility – 1.4 млрд євро

  • Пакет допомоги на підтримку енергетики від США – $824 млн 

  • Світовий банк надасть додатковий грант на 47 млн доларів, який буде спрямовано на закупівлю теплового обладнання для Харкова; 

  •  ЄС надасть додаткові 1000 генераторів і також сонячні батареї. 

  • Запуск Альянсу стійкості малого та середнього бізнесу для України – зобов'язання на 7 млрд євро

  • Програма перенавчання фахівців  Skills Alliance – понад 700 млн євро

  • Дофінансування гуманітарного розмінування землі – $35 млн

  • 14 угод між українськими та німецькими і міжнародними бізнес-партнерами  – понад 560 млн євро

  • Угоди про страхування ризиків – понад  $350 млн тощо. 

Крім цього, на полях Конференції 10 червня вперше на рівні міністрів було проведено засідання Багатосторонньої координаційної платформи донорів для України. 

Також на полях URC2024 та в межах роботи Платформи донорів провідні світові компанії та бізнес-асоціації зі США, ЄС, Канади, Великої Британії, Норвегії започаткували Консультативну раду бізнесу для збільшення інвестицій в нашу країну.

Під час Конференції Міністерство економіки зокрема представило Інвестиційний гайд, до якого увійшло 95 інвестиційних проєктів. 

Детальніше про URC 2024 – На Урядовому порталі: https://cutt.ly/Qepw25GD та сайті Міністерства економіки: https://cutt.ly/Kepyzr1P

Команда Офісу реформ Кабінету Міністрів України бере активну участь в організації та підготовці щорічної Конференції відновлення. Також цьогоріч Тетяна Ковтун, виконавча директорка Офісу реформ, модерувала дискусійну панель на тему “Матриця реформ України – Сприяння економічному зростанню шляхом реформ”.

Довідково: Щорічна міжнародна Конференція з питань відновлення України (Ukraine Recovery Conference) проводиться від початку повномасштабної збройної агресії Росії проти України. Цей захід об’єднує лідерів урядів, міжнародних організацій, бізнесу, громадянського суспільства та присвячений швидкому відновленню та довгостроковій відбудові України. 

 

Категорія: 
Останні новини