Уряд та міжнародні партнери обговорили пріоритетні напрями роботи Офісу реформ Кабінету Міністрів України

20.10.2020

19 жовтня на першому установчому засіданні Спільного консультативного комітету представники Уряду та міжнародні партнери розглянули пріоритетні напрями роботи Офісу реформ Кабінету Міністрів України, що є частиною інноваційної програми Уряду України, ЄБРР та ЄС “Українська архітектура реформ”.

Спільний консультативний комітет - це діалогова платформа, що дозволяє посилити координацію Уряду та міжнародних партнерів України в межах програми "Українська Архітектура Реформ". Ключовою метою Комітету є  узгодження пріоритетів та плану діяльності Офісу реформ та команд підтримки реформ, спираючись на ключові завдання Прем'єр-міністра України, відповідних міністерств та Секретаріату Кабінету Міністрів України”

“Українська архітектура реформ” дозволяє залучати найкращих українських фахівців для реалізації стратегічних завдань Уряду та сприяє впровадженню реформ в Україні. В Офісі реформ та командах підтримки реформ працюють експерти з бізнесу, державного та громадського сектору, професіонали із досвідом роботи у великих компаніях, які допомагають отримати додаткову експертизу та поглибити аналіз, розробку і координацію реформ", - зазначив Міністр Кабінету Міністрів України, Олег Немчінов. 

Серед ключових напрямів роботи Офісу реформ, які представив виконавчий директор Офісу Антон Ященко, на найближчі пів року визначено - реформу державного управління, антикорупційну реформу, приватизацію та реформу управління державними підприємствами, реформу системи соціальної підтримки, реформу енергетичного сектору, поліпшення бізнес-клімату та залучення інвестицій, земельну реформу і систему координації міжнародної технічної допомоги. 

“Ми підтримуємо впровадження критично важливих для України реформ, програма "Українська Архітектура Реформ" зосереджена на підвищенні спроможності державних органів в Україні, реалізації важливих секторальних реформ та посиленні державної служби”, - підкреслила заступниця Голови ЄБРР в Україні Ірина Кравченко. 

За словами керівника програм співробітництва Представництва ЄС в Україні Штефана Шльонінга, “Європейський Союз завжди підтримував і продовжує підтримувати Україну на шляху до успішних реформ. Але лише українці власноруч можуть втілити всі необхідні зміни. І однією з найважливіших є реформа державного управління. Це фундамент для успішної реалізації всіх інших реформ і запорука побудови демократичної та сервісної держави, що працює в інтересах громадян”.

В установчому засіданні Комітету взяли участь представники міністерств, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), Делегації ЄС в Україні, Офісу реформ КМУ та команд підтримки реформ при міністерствах та інших ЦОВВ.

Довідкова інформація

Програма «Українська архітектура реформ»  - спільна ініціатива Уряду України, ЄБРР та ЄС, започаткована у жовтні 2016 року для підтримки Уряду в реалізації галузевих реформ і реформи державного управління з метою розбудови сучасних та ефективних державних інститутів. 

«Українська архітектура реформ» включає Офіс реформ Кабінету Міністрів України - консультативно-дорадчий орган, який складається з українських професіоналів (не державних службовців) і забезпечує організацію та координацію впровадження реформ з особливим фокусом на реформі державного управління, та десять команд з підтримки реформ при міністерствах та інших ЦОВВ, які зосереджені на реалізації галузевих реформ та реформі державного управління.

Програма "Українська Архітектура Реформ" підтримується ЄБРР та Багатостороннім Донорським Фондом Стабілізації та Сталого Розвитку України (Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Нідерланди, Норвегія, Польща, Швеція, Швейцарія, Великобританія, Сполучені Штати Америки та Європейський Союз, найбільший донор).

Категорія: 
Останні новини