Запрацювала перша електронна взаємодія в межах нацсистеми «Трембіта»

23.05.2019

Перша електронна взаємодія, реалізована в межах національної системи електронної взаємодії «Трембіта» запрацювала 22 травня, повідомляє Державне агентство з питань електронного урядування України.

«Будучи основою електронного урядування, «Трембіта» здатна забезпечити глобальний реінжиніринг процесів державного управління з метою їх оптимізації та прозорості. Система здійснює обмін даними без участі людини, що значно пришвидшує процес надання послуг, зменшує можливість механічних помилок та корупційних ризиків», - зазначається на сайті ДАЕУ.

Згідно із повідомленням, перший автоматичний обмін даними завдяки «Трембіті» впроваджено між Національною службою здоров’я України (НСЗУ) та Державною службою України з питань лікарських засобів та контролю за наркотиками (Держлікслужба).

«Це уможливить проведення більше одного мільйона перевірок даних щомісяця», – підкреслюють у Держагентстві.

Відтепер наявність ліцензії автоматично перевіряється завдяки «Трембіті» тричі під час: реєстрації та укладення договору між аптеками та НСЗУ, погашення електронних рецептів у аптеках, подання аптеками звітів до НСЗУ про відпущені лікарські засоби, на підставі яких здійснюється відшкодування їх вартості.

Зазначається, що електронна взаємодія впроваджена для ефективної реалізації Урядової програми реімбурсації «Доступні ліки», яка передбачає цілковите або часткове відшкодування з держбюджету вартості лікарських засобів для пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою та діабетом II типу. Держбюджетом на 2019 рік передбачено 1 млрд гривень на цю програму.

На сьогодні вже 16 державних органів підписали угоду щодо підключення до «Трембіти» з Державним агентством з питань електронного урядування України.

Над проектом, окрім зазначених відомств, працювали Державне агентство з питань електронного урядування України, проект USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» і Фонд Східна Європа.

 

 

Останні новини