7-8 липня 2021 року Литва та Україна провели у Вільнюсі спільну Міжнародну конференцію з питань реформ в Україні (Ukraine Reform Conference). Це вже четверта Конференція, попередні заходи відбулись у Лондоні (2017), Копенгагені (2018) та Торонто (2019).
ПРО МІЖНАРОДНУ КОНФЕРЕНЦІЮ З ПИТАНЬ РЕФОРМ В УКРАЇНІ
Цього року Конференція об’єднала Україну та її міжнародних партнерів з метою:
-
обговорення результатів впровадження реформ;
-
поєднання зусиль та підтримки реформ, які допоможуть зміцнити країну та реалізувати амбітну Стратегію України 2030;
-
продовження послідовних та стійких реформ.
Конференція стала нагодою для міжнародних партнерів ще раз підтвердити підтримку України як незалежної держави та її бачення майбутнього розвитку, а також висловити солідарність з українським народом.
Як і в попередні роки, до Міжнародній конференції з питань реформ в Україні долучилися відомі учасники, серед яких політичні лідери країн-членів Європейського Союзу, НАТО, інших міжнародних організацій та країн-партнерів, а також провідні представники українських громадських організацій, бізнесу, аналітичних центрів, медіа й української діаспори.
Враховуючи обмеження, пов’язані з Covid-19, Конференція проходила у гібридному форматі, що передбачало особисту та онлайн участь спікерів і гостей заходу у Вільнюсі.
ПОРЯДОК ДЕННИЙ РЕФОРМ В УКРАЇНІ
Після президентських та парламентських виборів у 2019 році, політичні лідери в Україні анонсували амбітний пакет реформ, метою яких є модернізація країни, її міжнародна інтеграція та добробут українського народу.
Демократична, безпечна та конкурентоспроможна Європейська Україна, де діє верховенство права, - це бачення, навколо якого поєднуються прагнення українського народу, цілі політичного керівництва країни та інтереси міжнародного демократичного співтовариства.
Успіх України - в інтересах глобального співтовариства. З цим розумінням країна розпочала структурні та політично складні трансформації в урядуванні, економічній та соціальній сферах.
Посилення ринкової економіки, зміцнення стійкості суспільства, курс на європейську та євроатлантичну інтеграцію, демократія та верховенство права, а також боротьба з корупцією є невід’ємною частиною розвитку країни.
Ці масштабні цілі передбачають впровадження конкретних реформ у таких сферах, як судова система, децентралізація, приватизація, реформа державних підприємств, земельна реформа, реформа державного управління, забезпечення незалежності та ефективного функціонування антикорупційних інститутів, криміналізація незаконного збагачення, реформа енергетичного сектору, реформа сектору безпеки та оборони та інші.
Усі ці реформи входять до Стратегії України 2030 та інших документів. Сприяння формуванню порядку денного реформ в Україні та їх реалізації є частиною підтримки міжнародного співтовариства та партнерства з Україною.
Більше інформації про конференцію, відеозапис та спільну заяву шукайте на вебсайті URC 2021 за посиланням.