Офіс підтримки відновлення та реформ Міністерства енергетики України
Напрями роботи:
- енергетичний перехід;
- ядерна безпека;
- реформування енергетичних ринків;
- стале відновлення енергетичного сектору та інвестиційна підтримка;
- корпоративне управління;
- реформа державного управління.
Головні досягнення:
- Підготовлено пакет нормативно-правових актів щодо розвитку відновлюваної електроенергетики в частині запровадження гарантій походження, зелених аукціонів, екологічної цінності електроенергії з ВДЕ.
- Підготовлено проект Водневої стратегії України до 2050 року та плану заходів з її імплементації.
- Підготовлено проект Закону України щодо імплементації положень Директиви (ЄС) 2018/2001 про стимулювання використання енергії з відновлюваних джерел.
- Підготовлено аналітичний документ щодо оцінки шляхів тимчасового виключення сектору електроенергетики України від сплати механізму CBAM до 2030 року.
- Надано підтримку у формуванні порядку денного участі України в Раді Керуючих Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), у зв’язку з членством України на період 2023-2025рр.
- Забезпечено координацію взаємодії з країнами-партнерами в рамках Робочої групи 1 «Радіаційна та ядерна безпека» відповідно до пункту 1 Формули Миру Президента Зеленського.
- Підтримка у взаємодії з МАГАТЕ з питань започаткування та переходу до практичної реалізації програми допомоги Агентства з відновлення Херсонської області після підриву Каховської дамби (ISAMKO).
- Надано експертну підтримку Міненерго щодо перегляду структури корпоративного управління для Оператора ГТС для приведення його у відповідність до Керівних принципів ОЕСР.
- Надано експертну підтримку Міненерго щодо підтримки заходів приєднання (членства) Оператора системи передачі до ENTSO-E та отримання юридичного статусу члена ENTSO-E.
- Надано методичну та юридичну підтримку Міністерству енергетики щодо створення та розвитку системи корпоративного управління АТ «Українські розподільчі системи».
- Створений та обладнаний Energy Aid Hub на базі АТ «Хмельницькобленерго» + регіональні склади.
- Створена AIDENERGY PLATFORM для ефективної координації та розподілу енергетичної допомоги.
Директор
Андрущенко Світлана Вікторівна
Кандидатка політичних наук, доцент, викладачка кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, керівник освітньої магістерської програми «Навколишнє середовище та енергетична безпека в міжнародних відносинах». Сферою професійних інтересів є геополітична проблематика, сучасні аспекти міжнародної і регіональної безпеки, енергетична проблематика у міжнародних відносинах, екологічний фактор у міжнародних відносинах. Авторка понад 70 наукових праць. Має досвід роботи з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерством закордонних справ, Представництвом ЄС в Україні, Центром оборонних стратегій, DiXi Group, Комітетом Верховної Ради України у закордонних справах.
Більше про нас
Контакти
- мейл: rst.mev@gmail.com