Президент України доручив запровадити проект «єМалятко» до 1 січня 2020 року

31.07.2019

Цифровізація державних послуг, або «Держава у смартфоні» є пріоритетом команди, тому проєкт «еМалятко» має бути запроваджений до 1 січня 2020 року, заявив президент України Володимир Зеленський.

«Цифровізація державних послуг, або «Держава у смартфоні» є пріоритетом нашої команди. Особливо це стосується суспільно важливих та масових послуг, коли батьки змушені проходити бюрократичне пекло з немовлям на руках. Я доручаю реалізувати проект «єМалятко» до 1 січня 2020 року і готовий прибрати всі бар’єри, які виникатимуть», – підкреслив він під час наради з питань реалізації унікальних для світової практики комплексних електронних послуг, пов’язаних із народженням дитини та оформленням відповідних документів 30 липня.

Як зазначається у повідомленні на сайті президента, указ голови держави «Про деякі заходи щодо поліпшення доступу фізичних та юридичних осіб до електронних послуг» передбачє реалізацію трьох комплексних електронних проектів: «єМалятко», «ID 14», «Місце реєстрації дитини».

«Проект «єМалятко» – унікальний не лише в Україні, а й у світі. Наприклад, у Сербії та Канаді реалізовано проект «5 в 1», у Новій Зеландії та Австралії – «3 в 1». Наш проект передбачає можливість отримати 10 послуг за однією заявою», – зазначив радник президента України Михайло Федоров.

За його словами, профільні центральні органи виконавчої влади до 7 серпня мають підготувати галузеві плани й визначити керівників підпроектів. А вже 9 серпня відбудеться обговорення спільного плану реалізації проекту.

В свою чергу, Людмила Рабчинська, представниця Офісу реформ адміністративних послуг, додала, що цим проектом буде започатковано створення електронних послуг нового покоління.

«Проект та послуги «єМалятко» будуть представлені у вигляді життєвої ситуації й супроводжуватимуть батьків інформаційно та інтерактивно з початку вагітності й до народження дитини та отримання всіх документів», – зазначила вона.

У рамках проекту «єМалятко» за однією заявою можна буде отримати такі 10 послуг:

1) державна реєстрація народження дитини;

2) реєстрації місця проживання народженої дитини;

3) призначення допомоги при народженні дитини;

4) реєстрація народженої дитини в електронній системі охорони здоров’я;

5) реєстрація народженої дитини у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків;

6) отримання посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім'ї;

7) визначення походження народженої дитини, батьки якої не перебувають у шлюбі між собою;

8) визначення належності дитини до громадянства України;

9) присвоєння дитині унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі;

10) призначення допомоги багатодітним сім’ям.

Згідно із повідомленням, реалізація ініціатив відбуватиметься за підтримки міжнародних проектів, зокрема, програми EGAP (Швейцарська Конфедерація та Фонд Східна Європа), проекту EGOV4Ukraine (ЄС, Естонія), Офісу реформ адміністративних послуг (Канада, проект EDGE) та проекту EU4PAR (ЄС).

 

Ще за темою:

Сервісна держава in one click – чи стане реальністю?

Уряд затвердив положення про Інтегровану систему електронної ідентифікації

Дизайн веб-сайтів органів виконавчої влади буде уніфіковано

 

Останні новини