Ukraine Reform Conference - ключова щорічна міжнародна подія, присвячена експертному обговоренню прогресу реформ в Україні.  Започаткована Урядом у 2017 році, і вже декілька років поспіль збирає представників української влади, громадянського суспільства та бізнесу з міжнародними партнерами України задля обговорення ключових результатів реформ та пріоритетних завдань. 


Успішність впровадження реформ залежить від багатьох факторів, зокрема і плідної взаємодії усіх учасників процесу. Тому виникла необхідність у дієвому інструменті, який би зміг забезпечити:

  • активну та синхронну взаємодію між донорськими партнерами нашої держави;
  • пряму комунікацію між українською стороною та донорами, партнерами;
  • системну роботу, необхідну для підтримки та реалізації реформ в Україні.

Метою Ukraine Reforms Conference є обговорення ключових результатів реформ та пріоритетних завдань, а також досягнення ряду цілей. А саме:

  • презентація результатів ключових реформ на міжнародному рівні,
  • залучення міжнародної спільноти до процесу реформ в Україні,
  • сприяння залученню інвестицій в українську економіку,
  • окреслення пріоритетних завдань Уряду на рік.

 

Крім того, ще одним завданням є протистояння викликам, які постають перед Україною.

По-перше,  потужна російська пропаганда за кордоном. Ukraine Reform Conference є ідеальною платформою для протистояння інформаційній війні країни-агресора.

По-друге, шалена конкуренція між країнами на світовій інформаційні арені. Конференція збирає сотні ключових гравців міжнародної спільноти, які можуть безпосередньо на теренах URC ознайомитися із реальною ситуацією у нашій державі.

По-третє, створення позитивного іміджу України, а це - постійний, ґрунтовний процес.


Створення об'єктивної платформи, яка б об’єднала усіх учасників процесу реформ в Україні. Місця для підбиття річних підсумків, обміну досвідом, рекомендаціями та задля обговорення подальших пріоритетних кроків і перспектив.

 


Експерти Офісу запропонували запровадити щорічну міжнародну зустріч - Ukraine Reform Conference. Місцем проведення є одна із країн-партнерів. Конференція об'єднує українських, міжнародних державних посадовців високого рівня, бізнесменів, представників країн ЄС, НАТО, G7 та громадянського суспільства та представників усіх зацікавлених країн.

У тісній співпраці із Секретаріатом Кабінету МІністрів України, Міністерством закордонних справ України,  а також МЗС країни, на території якої проводиться конференція, разом із донорськими представництвами, Офісами підтримки реформ різних міністерств та іншими уже декілька років поспіль вдається зібрати масштабні конференції (від 300 учасників-представників різних країн).

Зокрема, експерти Офісу розробляють план та програму заходу, узгоджуючи його з усіма учасниками; повністю займаються координацією роботи в Україні; забезпечують ефективну взаємодію між усіма учасниками Ukraine Reforms Conference та беруть на себе значну комунікаційну роль.


Ukraine Reform Conference допомагає вирішити ряд важливих для України питань.

По-перше, це унікальна можливість зібрати десятки міністрів іноземних справ провідних країн світу, керівників міжнародних організацій та обговорити з ними важливі для України питання. І присвятити цьому цілий день.

По-друге, конференція – це не платформа для звітування про успіхи. Дискусійні панелі проходять зазвичай за Chatham House Rules, що передбачає відверту розмову за закритими дверима, без камер та медіа. Це дає можливість отримати справжній діалог – обговорити виклики та загрози, разом знайти рішення.

По-третє, учасники конференції – представники різних сторін – уряд, парламент, громадянське суспільство, бізнес, представники міжнародних організацій, країн-членів ЄС, НАТО, G7. Це шанс отримати зважену та цілісну оцінку ситуації, причому з перших вуст.

По-четверте, це можливість для українських політиків провести цілу низку двосторонніх зустрічей як з високопосадовцями країни-господині конференції, так і з іншими поважними гостями заходу. Дедалі частіше цю нагоду використовують й іноземні делегати, тим самим використовуючи конференцію в якості майданчика багатосторонньої дипломатії.

Ukraine Reforms Conference успішно пройшла у таких визнаних центрах політичного життя, як Лондон (2017) та Копенгаген (2018), Торонто (2019)У 2021 році локацією, що гостинно приймала конференцію та її почесних гостей, стало місто Вільнюс.

У 2022 році Конференція відбулася у Лугано (Швейцарія). Спочатку URC 2022 планувалася як п’ята Міжнародна конференція з питань реформ в Україні – щорічний політичний захід високого рівня. Чотири попередні конференції дозволили висвітлити прогрес реформ в Україні та обговорити наступні пріоритети реформ. На тлі повномасштабної війни Росії проти України з 24 лютого 2022 року Україна та Швейцарія спільно вирішили продовжити організацію Конференції, але переорієнтували її на тему, яка є більш актуальною для України в нинішній ситуації - конференція отримала назву Ukraine Recovery Conference

 

Під час Конференції в Торонто, вперше за кількарічну історію існування, проєкт отримав інтерактивний формат – окрім виступів високопосадовців топрівня та панельних дискусій за участі провідних міжнародних експертів, гості події змогли більше дізнатись про ділові та інвестиційні можливості в Україні, ознайомитись із продуктами українських креативних індустрій в межах унікальної платформи Ukraine House.

Детальніше ознайомитися із усіма попередніми конференціями можна у розділі URC


Ще за темою:

Конференція з питань реформ в Україні у Торонто. Заява співголів

Україна — failed state чи надійний партнер

Конференція в Торонто: Коли все починається з «WOW»